Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
BT Stal sp. z o.o. informuje, że zostało ogłoszone przez spółkę zapytanie ofertowe na dostawę, montaż i uruchomienie dwóch wypalarek plazmowo-tlenowych jednego producenta. Szczegóły dotyczące przetargu znajdują się pod linkiem:

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/59433
Image
BT Stal Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Zwiększenie konkurencyjności BT STAL sp. z o.o. na rynku międzynarodowym poprzez wdrożenie innowacji w przedsiębiorstwie” współfinansowany
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji.

Całkowity koszt projektu: 2 014 248,00 zł
Dofinansowanie z UE: 900 680,00 zł

Opis projektu

Przedmiotem projektu jest zakup, dostawa i uruchomienie środków trwałych: przecinarki plazmowo - gazowej (1 komplet) suwnicy (1 szt.), wózka widłowego 3,5 t. Przedmiotem projektu jest także rozbudowa systemu informatycznego o moduł do śledzenia i planowania oraz do kontroli magazynowej.

Cele i rezultaty projektu

Dokonując zakupu zespołu maszyn: nowoczesnej przecinarki CNC z bardzo dużym stołem roboczym, oraz dodatkowej suwnicy umożliwiającej transport po hali dużych i grubych arkuszy stali, wózka widłowego za pomocą którego możliwy będzie załadunek i rozładunek mniejszych elementów - spółka znacząco zwiększy swoje możliwości produkcyjne. BT Stal sp. z o.o. unowocześni i zwiększy swoją działalność w zakresie budowy, przebudowy i naprawy statków handlowych z własnym napędem oraz pływających i ruchomych konstrukcji morskich.
W efekcie realizacji projektu zostaną wdrożone dwie innowacje procesowe:

1. innowacja procesu związanego z cięciem i obróbką blach poprzez wdrożenie plazmowego i tlenowego cięcia blach z użyciem najnowszej technologicznie przecinarki z multigłowicą 3D;

2.innowacja związana z procesem zarządzania procesem produkcji.


Zakup przecinarki plazmowej przez BT sp. z o.o. umożliwi zasadniczą zmianę procesu produkcyjnego poprzez znaczne uproszczenie cyklu produkcyjnego przy jednoczesnym jego przyspieszeniu oraz zwiększeniu jakości i powtarzalności produkowanych wyrobów.
W wyniku realizacji projektu zostanie wdrożona innowacja produktowa. Efektem inwestycji będzie świadczenie usługi budowy/modernizacji/remontów statków oraz budowy konstrukcji off – shore z wykorzystaniem przecinarki do cięcia plazmowego przez BT Stal.
Dzięki realizacji projektu firma będzie mogła zaoferować usługę budowy konstrukcji off – shore, ze złączami spawanymi o bardzo wysokiej jakości. Wprowadzenie na rynek międzynarodowy formy zajmującej się budownictwem okrętowym wyposażonej w najnowocześniejsze technologicznie maszyny, kooperującego z innymi podmiotami z regionu przyczyni się do zwiększenia innowacyjności zachodniopomorskiej gospodarki.
Realizacja inwestycji pozwoli na zwieszenie wartości podatków płaconych na terenie województwa przez BT Stal sp. z o.o. Nastąpi wzrost zatrudnienia. Realizacja inwestycji pozwoli także na rozwój dostawców firmy BT Stal i jej kooperantów.
Image

Gdańska 36,
70-660, Szczecin, PL

biuro@btstal.com

+48 695 62 88 00

Szybkie menu

Polityka prywatności

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych na naszej stronie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników.Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.